Kaip parinkti tinkamą audinį baldams?

Kaip parinkti tinkamą audinį baldams

Norint įsigyti naujus minkštuosius baldus, ar pakeisti turimų apmušalus, teks pamąstyti ne tik apie dizainą ir paskirtį, bet ir apie tinkamus apmušalų audinius. Baldų apmušalų pasirinkimas priklauso nuo to kur stovės baldai, kas ir kiek jais naudosis. Baldų apmušalai turi atitikti tam tikrus šeimos poreikius. Čia svarbu ne tik kaina, bet ir audinio rūšis. Tad baldai tinkantys svetainei, visiškai netiks vaikų kambariui. Na, o miegamajam kambariui skirti baldai, netiks svetainei. Vieni baldų apmušalai yra lengvai valomi, tvirti, atsparūs vandeniui, o kiti švelnūs, minkšti ir hipoalerginiai.

Išsirinkti tinkamus baldų apmušalus padės keletas patarimų:

  • Ko gero daugiausia šeimos narių dažniausiai leidžia laiką svetainėje. Čia užkandžiaujant žiūrimas televizorius, priimami svečiai, kartu laiką leidžia augintiniai. Todėl svetainės baldai turėtų būti atsparūs vandeniui ir dėmėms, atsparūs nusidėvėjimui. Jei svetainės erdvė bendra su virtuve ar patalpoje rūkoma, verta atkreipti dėmesį, ar norimi baldų apmušalai neprisigeria kvapų.
  • Vaikų kambario baldų apmušalai turėtų būti hipoalerginiai ir lengvai valomi, neperšlampami. Jaukumą padės sukurti žaismingi apmušalų raštai.
  • Miegamojo baldų apmušalai turėtų būti lengvai prižiūrimi, leidžiantys odai kvėpuoti, geriausia lininio ar medvilninio audinio.
  • Biure tinkamiausi baldai atspariais nusidėvėjimui netepliais apmušalais.

Remiantis šiais patarimais, dirbtinės odos apmušalai netinka svetainei jei namuose laikomi augintiniai, kadangi oda neatspari nagų įbrėžimams. Veliūriniai ar aksominiai audiniai malonūs liesti ir minkšti, tačiau jie gali elektrintis, traukti dulkes, prisigerti kvapų. Natūralių pluoštų audiniai yra hipoalerginiai, nesugeria kvapų, nesiglamžo. Labai praktiški yra mikropluošto audiniai. Jie ilgai nenusidėvi, nesielektrina, neperšlampa, taip pat yra hipoalerginiai.

Renkantis tinkamiausią baldų apmušalų audinį būtina atsižvelgti į šeimos poreikius, kasdienius įpročius, gyvenimo būdą. Tinkamai parinkti baldų apmušalai suteiks kiekvienai erdvei funkcionalumo, jaukumo, pasižymės lengva priežiūra.