Psichoterapijos seansai ir viskas ką apie juos turi žinoti

Psichoterapijos seansai

Sužinokite, kaip pasirinkti psichologą, kaip veikia terapija, ir kas turėtų ir ko neturėtų vykti psichoterapijos metu.

Ar kada nors jaučiatės per daug prislėgti, kad galėtumėte spręsti savo problemas? Jei taip, esate ne vienas.

Nacionalinio psichikos sveikatos instituto duomenimis, daugiau nei ketvirtadalis suaugusių amerikiečių patiria depresiją, nerimą ar kitą psichikos sutrikimą. Kitiems reikia pagalbos susidoroti su sunkia liga, numesti svorio ar mesti rūkyti. Dar kitiems sunku susidoroti su santykių problemomis, darbo praradimu, artimo žmogaus mirtimi, stresu, piktnaudžiavimu narkotinėmis medžiagomis ar kitomis problemomis. Šios problemos dažnai gali tapti alinančiomis.

Kas yra psichoterapija?

Psichologas gali padėti išspręsti tokias problemas. Taikydami psichoterapiją, psichologai padeda įvairaus amžiaus žmonėms gyventi laimingesnį, sveikesnį ir produktyvesnį gyvenimą.

Psichoterapijos metu psichologai taiko moksliškai patvirtintas procedūras, kad padėtų žmonėms išsiugdyti sveikesnius ir veiksmingesnius įpročius. Yra keletas psichoterapijos metodų – įskaitant kognityvinę elgesio, tarpasmeninę ir kitų rūšių pokalbių terapiją – kurie padeda žmonėms spręsti jų problemas.

Psichoterapija – tai bendras gydymas, grindžiamas asmens ir psichologo santykiais. Pagrįsta dialogu, ji užtikrina palankią aplinką, leidžiančią atvirai kalbėtis su objektyviu, neutraliu ir nesmerkiančiu žmogumi. Jūs ir psichologas kartu sieksite nustatyti ir pakeisti minčių ir elgesio modelius, kurie trukdo jums jaustis kuo geriau.

Baigę darbą ne tik išspręsite problemą, dėl kurios kreipėtės, bet ir įgysite naujų įgūdžių, kad galėtumėte geriau susidoroti su bet kokiais ateityje kylančiais iššūkiais.

Kokios yra skirtingos psichoterapijos rūšys?

Yra daug skirtingų psichoterapijos metodų. Psichologai paprastai remiasi vienu ar keliais iš jų. Kiekviena teorinė perspektyva veikia kaip gairės, padedančios psichologui suprasti savo pacientus ir jų problemas bei rasti sprendimus.

Gydymo būdas, kurį gausite, priklausys nuo įvairių veiksnių: dabartinių psichologinių tyrimų, psichologo teorinės kompetencijos ir to, kas geriausiai tinka jūsų situacijai.

Jūsų psichologo teorinė perspektyva turės įtakos tam, kas vyksta jo kabinete. Pavyzdžiui, psichologai, taikantys kognityvinę elgesio terapiją, laikosi praktinio požiūrio į gydymą. Psichologas gali paprašyti jūsų atlikti tam tikras užduotis, skirtas padėti jums išsiugdyti veiksmingesnius įgūdžius. Šis metodas dažnai apima namų darbų užduotis.

Psichologas gali paprašyti jūsų surinkti daugiau informacijos, pavyzdžiui, užrašyti savo reakcijas į tam tikrą situaciją, kai jos įvyksta. Arba psichologas gali norėti, kad tarp sesijų praktikuotumėte naujus įgūdžius, pavyzdžiui, paprašyti žmogaus, turinčio lifto fobiją, praktikuotis spaudyti lifto mygtukus. Jums taip pat gali būti skiriamos skaitymo užduotys, kad galėtumėte daugiau sužinoti apie tam tikrą temą.

Priešingai, psichoanalitinis ir humanistinis metodai paprastai daugiau dėmesio skiria kalbėjimui, o ne veiksmams. Užsiėmimų metu galite aptarti savo ankstyvąją patirtį, kad jūs ir psichologas geriau suprastumėte dabartinių problemų priežastis.

Jūsų psichologas gali derinti kelių psichoterapijos stilių elementus. Tiesą sakant, dauguma psichoterapeutų nėra prisirišę prie vieno metodo. Vietoj to jie derina įvairių požiūrių elementus ir gydymą pritaiko pagal kiekvieno paciento poreikius.

Svarbiausia žinoti, ar psichologas turi patirties toje srityje, kurioje jums reikia pagalbos, ir ar psichologas mano, kad gali jums padėti.

Ko turėtumėte paklausti psichologo?

Geriausias būdas užmegzti pirminį kontaktą su psichologu yra telefonu. Nors jums gali kilti pagunda naudotis elektroniniu paštu, tačiau, kalbant apie konfidencialumą, jis yra mažiau saugus nei telefonas. Psichologas tikriausiai vis tiek jums perskambins. Be to, visiems greičiau pasikalbėti, o ne viską užsirašinėti.

Psichologai dažnai būna su pacientais ir ne visada iš karto atsiliepia į telefono skambučius. Tiesiog palikite žinutę, nurodydami savo vardą, pavardę, telefono numerį ir trumpai apibūdindami savo situaciją.

Kai susisieksite, psichologui galite užduoti keletą klausimų:

  • Ar priimate naujus pacientus?
  • Ar dirbate su vyrais, moterimis, vaikais, paaugliais, poromis ar šeimomis? (bet kokia grupė, kurios ieškote)
  • Ar esate licencijuotas psichologas?
  • Kiek metų praktikuojate?
  • Kokios yra jūsų kompetencijos sritys?
  • Ar turite patirties padedant žmonėms, turintiems tokių simptomų ar problemų kaip mano?
  • Koks yra jūsų požiūris į gydymą?
  • Ar įrodyta, kad jūsų taikomi gydymo būdai yra veiksmingi sprendžiant mano problemą?
  • Kokie yra jūsų įkainiai?